Dernek Faaliyetleri
Duyurular

Sayın Timoder Ailesi!

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına yapacağınız aylık aidat ödemelerine büyük kolaylık sağlayan MobilAidat adlı bilişim ve iletişim imkanlarını birleştirmiş yeni bir  teknolojiyi Sizlere sunuyoruz... Artık aidat ödemek için Bankaya, Derneğe, Arkadaşa ricaya gitmek yok!    GSM operatörü Türkcell, Vodafone yada Avea farketmez! (Diğer BİMCell, PTTCell gibi UÇ NOKTA Operatörlerinden hizmet alanlar bizi arasın!)

MobilAidat nedir?

MobilAidat cep telefonları üzerinden aidat toplamayı sağlayan çok pratik bir servistir.

Sizin yerinize cep telefonu faturanız bu işi hallediyor! Nasıl mı? Sizin yapmanız gereken şey, sadece; ya aşağıdaki websitesi üzerinden yapacağınız kayıt işlemiyle (1. yol), yada,  Derneğimize kayıtlı cep telefonunuzdan yapacağınız tek bir adet SMS mesajıyla (2. yol) sisteme kaydolmanızdır. Geri kalanı sistem otomatik olarak halledecektir. Sisteme dahil olan üyemizden, her ay Aidat 10.00 TL + İşlem Masrafı 1.50 TL Toplam= 11.50 TL cep tel faturasına ilave edilerek, Derneğimiz adına otomatik olarak tahsil edilecektir.

Dikkat! Soldaki DERNEK FAALİYETLERİ menüsü altında MOBİL AİDAT SERVİSİ alt menüsünden konuyla ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz....

1. YOL: Mobil Aidat Servisine, ilgili kurumun Websitesi üzerinden kayıt yapma işlemi

Aylık ödemelerinizi cep telefonu faturası üzerinden ödemeye geçiş yapabilmek için, aşağıdaki resmi tıklamanız ve gereken bilgileri girip Tamam butonuna tekrar tıklamanız yeterlidir:

Not: Resmin üzerine tıkladığınızda, TİMODER ile resmi anlaşması bulunan PAYGURU Firmasının Mobil Aidat Ekranına yönlendirileceksiniz. Üyelik işlemini girdikten sonra, TİMODER websayfasımıza geri döndürülürsünüz...

 

2. YOL: Mobil Aidat Servisine, Derneğimize kayıtlı cep telefonunuz üzerinden kayıt yapma işlemi

- Cep telefonunuzun SMS mesajlar bölümüne giriniz

- SMS atılacak numara bölümüne: 8071 yazınız,

- Mesaj kısmına: TIMODER yazıp,mesajı gönderiniz,

- Gelen cevabi mesaja EVET yazıp, gönderiniz.

Tebrikler... Artk Siz de bir Mobil Aidat Servisi üyesi oldunuz...

Mobil Aidat Servisimiz Derneğimize ve üyelerimize hayırlı olsun...

 

TİMODER

Yönetim Kurulu Başkanı

Bünyamin CAVLAK

0532 635 8387


Sayın İş Mahkemeleri Başkanları ve Avukatları

 

1. Derneğimize yazılan emsal ücret araştırması müzekkerelerde, Davacının açmış olduğu emsal ücret yada Tazminat(Ölüm Ve Cismi Zarar Sebebiyle Açılan Tazminat) gibi alacak davalarında, görevinin yada işinin sadece "makina operatörü" "iş makinası operatörü" yada "kepçe operatörü", yahutta sadece "işçi" olarak tarif edilmesi, genelleme olduğundan dolayı ÖNEMLİ bir bilgi eksikliği oluşmaktadır.  Şöyle ki;  Bu eksik tanımlama belki davacının yaptığı görevin/işin sınıfını ifade eder ancak operatörün yaptığı işin türünü tam tarif edemediğinden dolayı, bu durum (davacının kullandığı iş makinası türüne göre maaşlarının farklı olmasına binaen) alacağı paranın eksik kalmasına / fazla olmasına yol açacaktır.

Bu nedenle, gelen müzekkerede bir  iş makinası operatörünün kullandığı makinaya göre görev türünün ayrıştırılması gerekir. Örnek: Dozer Operatörü, Bekoloder Operatörü, Ekskavatör Operatörü, Greyder Operatörü, Finişer Operatörü ve Ayarcısı, Mobil Vinç Operatörü, Kule vinç operatörü, Kaya Kamyonu Operatörü, Servis Şöforü, Damperli Kamyon Soförü, TIR Şoförü  Devamında, Altyapı, Üst yapı, Tünel Formeni gibi ve benzeri iş makinası türlerine göre görev türü belirtilerek yazılmalıdır.

Davacı Operatörün görev türünün yukarıda yazılı olduğu şekilde ayrıştırılarak verilmesi, davacı lehine doğru emsal maaş bildirmemizi sağlayacak, ayrıca konunun sürüncemeye kalmayarak müzekkereye cevap verme süremizi de kısaltarak, hızlandıracaktır.

 

2.  Derneğimize gelen müzekkerelere vereceğimiz cevaplar için MUTLAKA DÖNÜŞ PULU konulması, ayrıca pulla beraber müzekkere hazırlık, bilgi araştırma, iletişim, kırtasiye vb. masrafları olarak Dernek hesabımıza 50 (Elli) TL yatırılması, Devamında açıklama kısmına, Dava dosya numarası belirtilmesi.  Örneğin. ANKARA 06. İş Mahkemesi 2018/06 gibi  bilgilerinize sunulur.

 

TİMODER (Toplu İş Makinaları Operatörler Derneği)

Yön. Kur. Bşk'lığı

 

Dernek Banka Hesap Noları:

Ziraat Bankası Başkent Şubesi:

Şube Kodu1683, Hesap No: 76459690-5001,

İban:TR36 0001 0016 8376 4596 9050 01

Hesap Sahibi: TOPLU İŞ MAKİNALARI OPERATÖRLERDERNEĞİ

Hesap Adı     : TOPLU İŞ MAKİNALARI OPERATÖRLERDERNEĞİ

 

 

İş Bankası Kızılay Şubesi:

Şube Kodu 4214  Hesap No: 4214-1853811,

İban No:TR24 0006 4000 0014 2141 8538 11

Hesap Sahibi: TOPLU İŞ MAKİNALARI OPERA

Hesap Adı     : TOPLU İŞ MAKİNALARI OPERA

hesaba yatırabilirsiniz.

 

Konunun önemine binaen ilanen duyurulur.

Saygılarımızla.

 

Bünyamin CAVLAK

Yönetim Kurulu Başkanı

Tel: 0532 635 8387


Sayın Üye ve Meslektaşlarımız:

Derneğimizce kamu ve özel kesimdeki kurum ve kuruluşlarla yapılacak olan birçok işbirliği projesinde kullanılmak ve size faydalı işler çıkarabilmek amacıyla, sizlerden gelecek olan bilgiye ve istatistiksel verilere/rakamlara ihtiyaç vardır.

Sizlerden ricamız, sitemize yaşadığınız olaylara ait fotoğraf, video, ilan vs. göndermeniz, bunun yanısıra  yaptığınız veya yapacağınız etkinlikler ile vuku bulan iş kazası, vefat, yaralanma, maddi hasar vb. tür haberleri de ilgili menü başlıkları altında bizlere özverili ve sabırlı bir şekilde "bundan ne çıkar, bir işe yaramaz bu haber!" demeden (Tabii, etik ve ahlak ölçülerine ve kanunlara uyarak) websitemizde kendi elinizle lütfen haber yapınız yada bize whatsapp/facebook/google+/instragram sosyal medya hs. üzerinden gönderiniz.

Biz Sizin hayatınıza değer ve konfor katacak her türlü istek, ihtiyaç ve sorunlarınızla ilgileniyoruz, hepiniz bizim için değerlisiniz, "bir operatörümüz dahi ölmesin/yaralanmasın yada maddi-manevi zarar görmesin" düşüncesiyle hareket ediyoruz.

Sizler bizim için, aileleriniz için, toplum için, büyük TÜRKİYE için, değerlisiniz. Bunu da samimiyetle söylüyoruz, siz de birbirinize söyleyiniz ki, mesleğimiz saygın olsun...

İlginize şimdiden teşekkür ederiz.

TİMODER Ynt.Krl.Bşk.lığı

 


------------------------------------------------- ⇔♦⇔ ----------------------------------------------

Facebook'taki "TİMODER TOPLU İŞ MAKİNALARI OPERATÖRLER DERNEĞİ" adlı grubumuza katılmış olan kıymetli meslektaşlarımızı, bu websitesine de üye olmayı bekliyoruz....


------------------------------------------------- ⇔♦⇔ ----------------------------------------------

Sayın Üyelerimiz! Sizleri, Derneğimizi meslektaşlarınıza, işverenlere, iş makinaları imalatçı ve distribütörlerine, mesleğe gönül vermiş kişilere duyurmaya ve mesleğimize maddi-manevi katkılarda bulunmaya davet ediyoruz....


DERNEĞİMİZ ÜYELERİNİN AYLIK AİDATLARINI ÖDEMEK İÇİN MOBİL AİDAT SERVİSİ AÇILMIŞTIR...


------------------------------------------------- ⇔♦⇔ -----------------------------------------------

Sayın Üye ve Meslektaşlarımız ile Ziyaretçilerimize Teşekkür Mesajımız ! 

3-7 Mayıs 2017 Ankara Söğütözü AKM (Atatürk Kültür Merkezi)'nde yapılan KOMATEK 2017 "15. Uluslararası İş ve İnşaat Makina, Teknoloji ve Ekipmanları İhtisas Fuarı"na katıldık. Derneğimizi; Siz Değerli Üyelerimize,  Sektördeki İş Makinaları İmalatçılarına ve Distribütörlerine, STK, Diğer Sektörel Kuruluşlarına ve Kamoyuna tanıttık.  Bize Sponsorluk yapan Fuar Organizatörlüğüne, Yerli İş Makinaları İmalatçımıza ve Diğer Sponsorlarımıza, ayrıca standımızı ziyarete gelerek bizleri onurlandıran üyelerimize ve diğer tüm ziyaretçilerimize teşekkür ederiz.     TİMODER Ynt.Krl.Bşk.lığı 08.05.2017, Ankara


------------------------------------------------- ⇔♦⇔ ----------------------------------------------

Bu Kurumsal websitemiz 23.05.2016 tarihi itibariyle yayın hayatına başlamıştır. Derneğimizle ilgili yayınlayacağımız tüm duyuru ve haberlerimiz ile Sizlerin foto, video, yorum, düşünce, şikayet, istek ve ihtiyaçlarınızı buraya yazabilir ve sonuçlarını takip edebilirsiniz.  Tüm üyelerimize duyurulur...


Ankara Hava Durumu
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 17,1818   17,2128
EURO 17,5783   17,6100
       
Özlü Sözler
Derya büyüktür ama herkes kabı kadar alır
Anket
Yeni Websitemizi Meslektaşınıza tavsiye edermisiniz?

 
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
BİZLER; İŞ MAKİNESİ Ve İŞ KAMYONU OPERATÖRLERİYİZ! 14.12.2021
 

BİZLER; İŞ MAKİNESİ Ve İŞ KAMYONU OPERATÖRLERİYİZ!

BİZİM DE SESİMİZ DUYULMALI, HİZMETLERİMİZDEN DOLAYI BİZİM DE HAKLARIMIZ VAR!

19 Aralık 2021 Pazar günü Ankara’da haklarımız için toplanıyoruz!

Verdiğimiz hizmetlerle; Ülkemizde, insanların hayatını kolaylaştıran, inşaat, ulaşım, üretim, sanayi, tarım, enerji, maden her alanda çalışarak; ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayan, Ancak; Yasa ve kanunlarla belirlenmiş olan; Fakat, hiç bir sosyal haktan faydalanamayanlar bizleriz.

• Can güvenliği! İsg önlem ve tedbirleri yerinde zamanında alınmıyor, yaptırımlar ve cezalar yeterli değil! Denetimi yapılmıyor, yapılamıyor! < iş kazaları > yaşıyoruz, olay yada kayıp olmadan değil; < kazadan > kayıptan sonra ve yetersiz müdahale yapılıyor! Ölümle burun buruna çalışıyoruz!

• Aylık ücret, maaş seviyemiz! Sahipsiz kalan mesleğimizde! Hak ettiğimiz ücret; alın teri, bilek gücü emeğimizin karşılığını değil! İnsaftan uzak, vicdan yoksunu, kanaatsiz, doyumsuz, yasa kanun tanımayan sözde işverenin, keyfiyetinde, güdümünde olan bizleriz!

• Mesai saatlerimiz! Çalışma saatleri günlük; Yasada, kanunda 08:00 – 17:00 arası olduğu halde! Bizim sektörde neden, belirsizdir? Sahada, 10 – 12 – 14 saat ve fazlası Uzun süreli çalıştırılarak mağdur ediliyoruz!

• Sigorta primlerimiz! Maaş ve ücretlerimiz, emeğimizin karşılığı olmadığı halde, buna rağmen; Sgk prim bildirimi asgari ücret seviyesinden yapılması sonucu, Dolandırılan mağdur edilen, Hem devlet, hem bizleriz!

• Hak ettiğimiz tazminatlar! Yasa ve kanunlar gereği sahada hak ettiğimiz; ihbar, kıdem, ölüm, yaralanama, iş gücü kaybı, işe iade vb. Haklarımızdan faydalanmamız çok zor! İşten atılma baskısıyla; tanıkla, şahitle, kanıtla ispat edemiyoruz. Dolayısıyla mağdur olan bizleriz.

• Yaz maaşı, kış maaşı! Ekmeğin, çayın, gıdanın, akaryakıtın, verginin, yaz fiyatı kış fiyatı mı var? Bu durum da sahada nelere maruz kaldığımızın örneğidir! Emeğimizin karşılığı bile olmayan yaz maaşı! Bu türlü bahanelerle daha da düşürülüyor. Kışın bizim giderlerimiz, ihtiyaçlarımız, kiramız, Düşüyor mu ki, böyle bir uygulamayı kabul ediyoruz! Mağdur edilen yine biziz!

• Çalışma, konaklama, dinlenme! Araçlarda yatmak zorunda kalanlar, vardiyalı çalışanlara; tek yatak sağlanıyor, Hijyen temizlik yok denecek kadar yetersiz, sahada, alanda toz, gaz, gürültü, sarkma, düşme, kaymaya karşı, palya, şev derecesi tamamen kontrolsüz, uygunsuz ve sağlıksız. Sağlık açısından mağdur ediliyoruz!

• Bakımsız araçlar! Eski model, metal yorgunu, yaşlı bakımsız araçlar kullanmak zorunda bırakılıyoruz, Buna bağlı < kazalar > ölümler yaşıyoruz, Sakat kalarak, iş gücü kaybına maruz kalıyoruz! Geri kalan hayatımızda da mağdur oluyoruz!

• Kayıp kaçak işçi çalıştırılması! Yerli, yabancı kaçak işçi çalıştırılması, devletimize, ekonomimize, sektörümüze, mesleğimize zarar vermektedir! Hep beraber mağdur oluyoruz!

• Çalınan, iş makineleri, iş kamyonları! Park edildikleri yerler ve çalışma koşulları nedeniyle, çalına araçların emniyet birimlerinde kaydının olmaması, denetim ve kontrollerde tespit edilememesi ve yakalanamaması sebebiyle, Mal güvenliği açısından mağduruz!

• Kiralanan iş makinesi fiyatları! Aylık kira bedelleri; Olması gereken seviyede mi? Aylık kira bedelleriyle, bakımını, lastiğini, masrafını karlşılayabiliyormuyuz? Operatörlerimize zamanında emeğini ödeyebiliyormuyuz? Hak edişleri zamanında alamıyor mağdur oluyoruz, hepimiz mağdur ediliyoruz!

• Dolandırılan sektörümüz! Sosyal medya alanlarından; iş makinesi arıyorum söylemiyle; yer tesbiti yaparak, araçları çalanlar, iş makinesi satıyorum duyurusuyla; kapora alarak dolandıranlar, Yurt dışına personel gönderme vaadiyle; meslektaşlarımızı dolandıranlar, Sahtekarlardan mağduruz!

• Mesleğimize, sektöre zarar verenler! Sözde iş makinesi operatörü olanlar, kişiliği, karakteri, iş ahlakı olmayan, Yol parası dolandırıcılığı, yalan dolanla izin alarak, küçük hesap ve haksız kazanç elde etme peşinde olan, meslektaşlarımızı, acil ihtiyacım var, borcum olsun vb. Dolandıran Şantiye vurgunculuğu yapanlar tarafından, Mesleğimizin itibarı açısından mağduruz. Kamuoyuna, meslektaşlarımıza ve ilgililere saygıyla duyurulur.

TİMODER Yön.Kur.Bşk.lığı

TİMODER – Toplu İş Makinaları Operatörler Derneği

05326358387 – 05339492529 www.timoder.org.tr

Adres: Hacıbayram Mah. Çankırı Cad. Beyazıt İş Hanı No: 69 Kt: 1 / 2 Altındağ / ANKARAAhmet Sert      14.12.2021   Okunma Sayısı: 252


Yazdır

 

Yazarın Diğer YazılarıÜye Giriş Paneli
E-posta:    
Şifre:       
Şifremi unutum
Aidat Borcu Sorgulama
 
 
Son Ziyaretçi Yorumları
Ömer TANDOĞAN
Slm arkadaslar ben ömer TANDOĞAN TİMODER antalya resmi il temsilcisi olarak görev yapmaktayım bende vinç operatörüyüm çalıştığım firmaya cift kırma ve sepetli vinç operatörü lazim calismak isteyen meslektaslar benimle irtibata gecebilir.05445634528

Sinan SIRMA
Ekskavatör ve bekoloder operatörüyüm loder kullanmışlığım da var 9 yılı aşkın bir tecrübem var G sınıfı ehliyetim mevcuttur yurtdışı ve askerlik engelim yoktur

Mesut aydoğdu
Desteğinize üye oldum 12 yıllık loder operatörüyüm yurtdışında iş arıyorum bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
Sponsorlarımız