Dernek Faaliyetleri
Duyurular

Sayın Timoder Ailesi!

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına yapacağınız aylık aidat ödemelerine büyük kolaylık sağlayan MobilAidat adlı bilişim ve iletişim imkanlarını birleştirmiş yeni bir  teknolojiyi Sizlere sunuyoruz... Artık aidat ödemek için Bankaya, Derneğe, Arkadaşa ricaya gitmek yok!    GSM operatörü Türkcell, Vodafone yada Avea farketmez! (Diğer BİMCell, PTTCell gibi UÇ NOKTA Operatörlerinden hizmet alanlar bizi arasın!)

MobilAidat nedir?

MobilAidat cep telefonları üzerinden aidat toplamayı sağlayan çok pratik bir servistir.

Sizin yerinize cep telefonu faturanız bu işi hallediyor! Nasıl mı? Sizin yapmanız gereken şey, sadece; ya aşağıdaki websitesi üzerinden yapacağınız kayıt işlemiyle (1. yol), yada,  Derneğimize kayıtlı cep telefonunuzdan yapacağınız tek bir adet SMS mesajıyla (2. yol) sisteme kaydolmanızdır. Geri kalanı sistem otomatik olarak halledecektir. Sisteme dahil olan üyemizden, her ay Aidat 10.00 TL + İşlem Masrafı 1.50 TL Toplam= 11.50 TL cep tel faturasına ilave edilerek, Derneğimiz adına otomatik olarak tahsil edilecektir.

Dikkat! Soldaki DERNEK FAALİYETLERİ menüsü altında MOBİL AİDAT SERVİSİ alt menüsünden konuyla ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz....

1. YOL: Mobil Aidat Servisine, ilgili kurumun Websitesi üzerinden kayıt yapma işlemi

Aylık ödemelerinizi cep telefonu faturası üzerinden ödemeye geçiş yapabilmek için, aşağıdaki resmi tıklamanız ve gereken bilgileri girip Tamam butonuna tekrar tıklamanız yeterlidir:

Not: Resmin üzerine tıkladığınızda, TİMODER ile resmi anlaşması bulunan PAYGURU Firmasının Mobil Aidat Ekranına yönlendirileceksiniz. Üyelik işlemini girdikten sonra, TİMODER websayfasımıza geri döndürülürsünüz...

 

2. YOL: Mobil Aidat Servisine, Derneğimize kayıtlı cep telefonunuz üzerinden kayıt yapma işlemi

- Cep telefonunuzun SMS mesajlar bölümüne giriniz

- SMS atılacak numara bölümüne: 8071 yazınız,

- Mesaj kısmına: TIMODER yazıp,mesajı gönderiniz,

- Gelen cevabi mesaja EVET yazıp, gönderiniz.

Tebrikler... Artk Siz de bir Mobil Aidat Servisi üyesi oldunuz...

Mobil Aidat Servisimiz Derneğimize ve üyelerimize hayırlı olsun...

 

TİMODER

Yönetim Kurulu Başkanı

Bünyamin CAVLAK

0532 635 8387


Sayın İş Mahkemeleri Başkanları ve Avukatları

 

1. Derneğimize yazılan emsal ücret araştırması müzekkerelerde, Davacının açmış olduğu emsal ücret yada Tazminat(Ölüm Ve Cismi Zarar Sebebiyle Açılan Tazminat) gibi alacak davalarında, görevinin yada işinin sadece "makina operatörü" "iş makinası operatörü" yada "kepçe operatörü", yahutta sadece "işçi" olarak tarif edilmesi, genelleme olduğundan dolayı ÖNEMLİ bir bilgi eksikliği oluşmaktadır.  Şöyle ki;  Bu eksik tanımlama belki davacının yaptığı görevin/işin sınıfını ifade eder ancak operatörün yaptığı işin türünü tam tarif edemediğinden dolayı, bu durum (davacının kullandığı iş makinası türüne göre maaşlarının farklı olmasına binaen) alacağı paranın eksik kalmasına / fazla olmasına yol açacaktır.

Bu nedenle, gelen müzekkerede bir  iş makinası operatörünün kullandığı makinaya göre görev türünün ayrıştırılması gerekir. Örnek: Dozer Operatörü, Bekoloder Operatörü, Ekskavatör Operatörü, Greyder Operatörü, Finişer Operatörü ve Ayarcısı, Mobil Vinç Operatörü, Kule vinç operatörü, Kaya Kamyonu Operatörü, Servis Şöforü, Damperli Kamyon Soförü, TIR Şoförü  Devamında, Altyapı, Üst yapı, Tünel Formeni gibi ve benzeri iş makinası türlerine göre görev türü belirtilerek yazılmalıdır.

Davacı Operatörün görev türünün yukarıda yazılı olduğu şekilde ayrıştırılarak verilmesi, davacı lehine doğru emsal maaş bildirmemizi sağlayacak, ayrıca konunun sürüncemeye kalmayarak müzekkereye cevap verme süremizi de kısaltarak, hızlandıracaktır.

 

2.  Derneğimize gelen müzekkerelere vereceğimiz cevaplar için MUTLAKA DÖNÜŞ PULU konulması, ayrıca pulla beraber müzekkere hazırlık, bilgi araştırma, iletişim, kırtasiye vb. masrafları olarak Dernek hesabımıza 50 (Elli) TL yatırılması, Devamında açıklama kısmına, Dava dosya numarası belirtilmesi.  Örneğin. ANKARA 06. İş Mahkemesi 2018/06 gibi  bilgilerinize sunulur.

 

TİMODER (Toplu İş Makinaları Operatörler Derneği)

Yön. Kur. Bşk'lığı

 

Dernek Banka Hesap Noları:

Ziraat Bankası Başkent Şubesi:

Şube Kodu1683, Hesap No: 76459690-5001,

İban:TR36 0001 0016 8376 4596 9050 01

Hesap Sahibi: TOPLU İŞ MAKİNALARI OPERATÖRLERDERNEĞİ

Hesap Adı     : TOPLU İŞ MAKİNALARI OPERATÖRLERDERNEĞİ

 

 

İş Bankası Kızılay Şubesi:

Şube Kodu 4214  Hesap No: 4214-1853811,

İban No:TR24 0006 4000 0014 2141 8538 11

Hesap Sahibi: TOPLU İŞ MAKİNALARI OPERA

Hesap Adı     : TOPLU İŞ MAKİNALARI OPERA

hesaba yatırabilirsiniz.

 

Konunun önemine binaen ilanen duyurulur.

Saygılarımızla.

 

Bünyamin CAVLAK

Yönetim Kurulu Başkanı

Tel: 0532 635 8387


Sayın Üye ve Meslektaşlarımız:

Derneğimizce kamu ve özel kesimdeki kurum ve kuruluşlarla yapılacak olan birçok işbirliği projesinde kullanılmak ve size faydalı işler çıkarabilmek amacıyla, sizlerden gelecek olan bilgiye ve istatistiksel verilere/rakamlara ihtiyaç vardır.

Sizlerden ricamız, sitemize yaşadığınız olaylara ait fotoğraf, video, ilan vs. göndermeniz, bunun yanısıra  yaptığınız veya yapacağınız etkinlikler ile vuku bulan iş kazası, vefat, yaralanma, maddi hasar vb. tür haberleri de ilgili menü başlıkları altında bizlere özverili ve sabırlı bir şekilde "bundan ne çıkar, bir işe yaramaz bu haber!" demeden (Tabii, etik ve ahlak ölçülerine ve kanunlara uyarak) websitemizde kendi elinizle lütfen haber yapınız yada bize whatsapp/facebook/google+/instragram sosyal medya hs. üzerinden gönderiniz.

Biz Sizin hayatınıza değer ve konfor katacak her türlü istek, ihtiyaç ve sorunlarınızla ilgileniyoruz, hepiniz bizim için değerlisiniz, "bir operatörümüz dahi ölmesin/yaralanmasın yada maddi-manevi zarar görmesin" düşüncesiyle hareket ediyoruz.

Sizler bizim için, aileleriniz için, toplum için, büyük TÜRKİYE için, değerlisiniz. Bunu da samimiyetle söylüyoruz, siz de birbirinize söyleyiniz ki, mesleğimiz saygın olsun...

İlginize şimdiden teşekkür ederiz.

TİMODER Ynt.Krl.Bşk.lığı

 


------------------------------------------------- ⇔♦⇔ ----------------------------------------------

Facebook'taki "TİMODER TOPLU İŞ MAKİNALARI OPERATÖRLER DERNEĞİ" adlı grubumuza katılmış olan kıymetli meslektaşlarımızı, bu websitesine de üye olmayı bekliyoruz....


------------------------------------------------- ⇔♦⇔ ----------------------------------------------

Sayın Üyelerimiz! Sizleri, Derneğimizi meslektaşlarınıza, işverenlere, iş makinaları imalatçı ve distribütörlerine, mesleğe gönül vermiş kişilere duyurmaya ve mesleğimize maddi-manevi katkılarda bulunmaya davet ediyoruz....


DERNEĞİMİZ ÜYELERİNİN AYLIK AİDATLARINI ÖDEMEK İÇİN MOBİL AİDAT SERVİSİ AÇILMIŞTIR...


------------------------------------------------- ⇔♦⇔ -----------------------------------------------

Sayın Üye ve Meslektaşlarımız ile Ziyaretçilerimize Teşekkür Mesajımız ! 

3-7 Mayıs 2017 Ankara Söğütözü AKM (Atatürk Kültür Merkezi)'nde yapılan KOMATEK 2017 "15. Uluslararası İş ve İnşaat Makina, Teknoloji ve Ekipmanları İhtisas Fuarı"na katıldık. Derneğimizi; Siz Değerli Üyelerimize,  Sektördeki İş Makinaları İmalatçılarına ve Distribütörlerine, STK, Diğer Sektörel Kuruluşlarına ve Kamoyuna tanıttık.  Bize Sponsorluk yapan Fuar Organizatörlüğüne, Yerli İş Makinaları İmalatçımıza ve Diğer Sponsorlarımıza, ayrıca standımızı ziyarete gelerek bizleri onurlandıran üyelerimize ve diğer tüm ziyaretçilerimize teşekkür ederiz.     TİMODER Ynt.Krl.Bşk.lığı 08.05.2017, Ankara


------------------------------------------------- ⇔♦⇔ ----------------------------------------------

Bu Kurumsal websitemiz 23.05.2016 tarihi itibariyle yayın hayatına başlamıştır. Derneğimizle ilgili yayınlayacağımız tüm duyuru ve haberlerimiz ile Sizlerin foto, video, yorum, düşünce, şikayet, istek ve ihtiyaçlarınızı buraya yazabilir ve sonuçlarını takip edebilirsiniz.  Tüm üyelerimize duyurulur...


Ankara Hava Durumu
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 9,4575   9,4745
EURO 10,9812   11,0010
       
Özlü Sözler
Derya büyüktür ama herkes kabı kadar alır
Anket
Yeni Websitemizi Meslektaşınıza tavsiye edermisiniz?

 
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
SEKTÖRÜMÜZ ve KENTSEL DÖNÜŞÜM
 

 

 

 

Değerli ziyaretçilerimiz ve kıymetli meslektaşlarım;

TİMODER’in kuruluşunda emeği geçen kurucu üyelerimizin, kuruluşumuzdan sonra derneğimize kayıtlarını yaptıran üyelerimizin ve henüz derneğimize üyeliklerini gerçekleştirmemiş olan  meslektaşlarımızın ve sahip oldukları iş makinaları ile sektörde yer alan iş verenlerimizin icra ettikleri işlere, iş makinaları aracılığıyla yapılan hizmetlere bakıldığında; toplumun her kesimine ve her alana hatta ve hatta her bireye hayati önem arzeden hizmetlerinin bulunduğunu görmekteyiz.

Günümüzde; Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de gelişen teknoloji ve bununla birlikte makinalaşmanın insan hayatına sağladığı faydalar tartışılmaz bir gerçektir.

Daha eski dönemlerde, kazma kürek ve insan gücüyle bedenen harcanan emeklerle  yapılan ve günler aylar süren irili ufaklı projeler; her geçen gün yenilenen ve geliştirilen iş makinaları ve ataşmanlarla çok daha kısa sürede ve daha düşük maliyetlerle gerçekleştirilerek insan oğlunun hizmetine sunulmaktadır.

Dolayısıyla, iş makinaları diğer araç ve ekipmanların, gerek sahibi olan kişi, kurum ve firmaların; gerekse kullanıcıları olan biz operatörler ve şoförlerin; sevk, idare, yönetim ve denetim yapan diğer görevlilerin, velhasıl sektörümüzün topluma yaptığı hizmetler, sektörel veya belirli bir kesime değil toplumsal bir hizmet ve vazgeçemeyeceğimiz faydalar sağlayan; başta CAN GÜVENLİĞİ, ZAMAN KAZANIMI, TOPLUM HUZURU ve REFAHI açısından son derece önemli çalışmalardır.

Barınmadan ulaşıma, iletişimden eğitime, üretimden tüketime, sağlıktan güvenliğe, spordan sanata, ibadetten turizme; deniz, kara, hava her alanda hizmet veren sektörümüzün, maalesef bu hizmetleri esnasında sektör çalışanları ve paydaşları olarak çok fazla sayıda KAYIPLAR yaşamaktayız.

Neredeyse tamamı önlenebilir ve dolayısıyla olmaması gereken bu kayıplarımızın; acısı, yükü,  huzursuzluğu ve maliyeti yine bizlere, toplumumuza nihayetinde ülkemize yansımaktadır.

Bu konuya detaylı bakıldığında, öncelikle telafisi mümkün olmayan KAYIPLARIN yanında ( CAN ve ZAMAN KAYBI) telafi açısından çok ağır bedeller ve yük getiren sonuçlar doğurmaktadır.

Maalesef geçmişten günümüze değerlendirme yaptığımızda; maalesef hemen hemen her konuda olduğu gibi bu durumlarda da;  tabiri caizse yaşanan olayların arkasından, olaya sebep ve neden olan kişi yada kurumları; yine bu olaya neden olan durumları ve muhataplarını yargılayan, denetleyen, cezalandıran kurum, kuruluş, sistem vede uygulamalar eşliğinde eksik ve yetersiz çaba harcayarak KAYIPLARIMIZI önlemekte başarı sağlayamıyoruz.

KAYIPLARIMIZA sebep olan nedenler direk yada dolaylı olarak, nihayetinde insan eliyle yani davranışıyla meydana gelmektedir. Bu durum yukarda bahsettiğimiz gelişen teknolojinin ve makinalaşmanın, uygulamalarda; eğitim yetersizliği,  bilinçsizlik ve tecrübesizlikle  birlikte, gerekli önlem ve tedbirlerin de alınmayışı sonucunda çok daha büyük ve vahim sonuçları bizlere yaşatmaktadır.

Hal böyle iken; örnek olarak, yangını söndürmek ve yangınla uğraşmak ile ilgili önlem ve tedbirlerimizi almak bu konuyla ilgili sistem oluşturmakla birlikte; evveliyatında ve her daim; yangına sebep olan yada olabilecek kişiye veya genel tabirle insana, yangına sebep olmamayı anlatmak, öğretmek, nihayetinde eğitmek; başta olay sayısını dolayısıyla da KAYIPLARIMIZI AZALTACAKTIR.

Sivri sinek yerine ürediği bataklığı ortadan kaldırmak gibi, (hassasiyetle ve tabiat dengesini unutmadan)

Bu konuyla ilgili günümüzde ve geleceğimizi daha çok ilgilendiren ilk bakışta sadece sektörümüzü ilgilendiriyormuş gibi gözüke ama aslında ve tamamen toplumuzu ilgilendiren bir konuya deyinmek gerekiyor.

Kentsel Dönüşüm;

Maalesef depremler olduğunda (*deprem olmasa bile, ortadan kaldırılması gereken oluşmuş tehlikeli bir durum gerçeği var)  günümüzü veya gündemimizi meşgul eden genel olarak üzerinden biraz zaman geçtiğinde unuttuğumuz belki de yeterince ilgilenmediğimiz bir konu olarak; gerekli ve detaylı planlamalar yapılıp bir an önce uygulamaya koymazsak, ilerleyen süreçte tabiri caizse bir çığ olarak üzerimize gelecek, telafisiz ve çok daha zararlı sonuçların maalesef altında ezilebileceğimiz bir sorunumuzdur.

Toplumun istisnasız her bireyini her kurumunu ilgilendiren, seçenekten ziyade zaruret olan bir ülke meselesidir. Gerek deprem kuşağında olmamız nedeniyle, gerekse eski dönemden kalan mevcut yapı stoğumuzun durumu itibariyle yenilenmesi gereken yüzbinlerce binamızın yada yapımızın yıkılıp ortadan kaldırılarak, bölgemizde yaşanabilecek depremlere dayanıklı, daha çevreci ve kullanışlı yeni bina ve yapıları inşa etmek zorundayız.

Maalesef Sadece Deprem Değil!!!

Ancak; Yapımında da yıkımında da sektörümüzün dolayısıyla iş makinaları ve operatörlerle birlikte diğer çalışanlarımız ilk ve en önemli uygulamacıları olmakla birlikte, bunun yanında; mevcut durumu değerlendirdiğimizde, eğitim ve tecrübenin, uygulama şartlarını belirleyen ve buna göre de denetim mekanizması oluşturulan, yönetmelik, yasa ve kanunların yetersiz ve etkileyici olmayışı nedeniyle; uygulamanın vazgeçilmez fakat en tehlikeli durumlarla muhatap, ölümle burun buruna çalışmak zorunda kalan bireyleridir.

Maalesef bu durum,  bırakın silahı, ayağında botu, başında minferi, üstünde doğru dürüst elbisesi bile olmayan tek bir askerden; duygusu vicdanı olmayan, ezici üstün silahlara sahip, son derece donanımlı bir orduya karşı zafer kazanmasını beklemek gibi bir durum ortaya çıkarıyor.

Depremlerin dışında kendi kendine yıkılan binaların, maalesef bu yıkımlarda kaybolan can sayılarına bakıldığında, en son örnek (*İstanbul, Kartal yıkılan bina 26 can kaybı) deprem gelecek geldi demeden bu yapıları ortadan kaldırmalıyız.

Şimdiye kadar ülkemizde her ne sebepten olursa olsun binaların yıkımı esnasında son birkaç yılda onlarca operatör ve o şantiyede çalışan insanlarımız hayatını kaybetti. Bu kayıplarımızın sayısı dahi tam belli değil.

Ava giderken avlanmak tabiriyle olaya bakarsak, daha doğru dürüst ava bile çıkmadan bu kadar kayıp vermişsek gerisini çok dikkatli düşünüp tedbir almamız gerekiyor.

Hatta şu gerçeği de bilmemiz gerekiyor;

Depremlerde yıkılan bina sayısına göre can kaybımız ( hiçbir zaman tasvip etmediğimiz bir durum olmakla birlikte ) orantısal olarak değerlendirirsek, bina yıkarken belki daha fazla can kaybı yaşadığımız gerçeğine ulaşıyoruz.

Esasında bu çalışmalar usulüne, esasına  uygun olarak yapılsa ki bu mümkündür; hem can kaybı yaşamadan hem de daha az zamanda daha çok binanın yıkımını gerçekleştirerek, demrem ve ya başka nedenlerle bina enkazında hayatın kaybedecek durumlarıda azaltmış oluruz.

CANLARIMIZ, ZAMANIMIZ ve MALIMIZ KAYBOLMASIN.

*KAZALAR* temenni ile değil tedbirle önlenebilir. 25/01/2020

Ahmet Sert

TİMODER Yön. Kur. Bşk. Yrd.Ahmet Sert      25/01/2020   Okunma Sayısı: 1275


Yazdır

 

Yazarın Diğer Yazıları

Üye Giriş Paneli
E-posta:    
Şifre:       
Şifremi unutum
Aidat Borcu Sorgulama
 
 
Son Ziyaretçi Yorumları
Sinan SIRMA
Ekskavatör ve bekoloder operatörüyüm loder kullanmışlığım da var 9 yılı aşkın bir tecrübem var G sınıfı ehliyetim mevcuttur yurtdışı ve askerlik engelim yoktur

Mesut aydoğdu
Desteğinize üye oldum 12 yıllık loder operatörüyüm yurtdışında iş arıyorum bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim

serkan keman
C\E EHLİYETİM MEVCUT SRC-2-3-4-5 PSİKOTEKNİK-DİJİTAL SÜRÜCÜ KARTIM MEVCUT AYRICA KAYNAK TECRÜBEM VE KAYNAKÇI BELGEM MEVCUT-KOMPOZİT ASMA TAVAN KARGAS TECRUBEM VAR İŞ ARIYORUM ŞÖFÖRLÜK VEYA KAYNAK İŞİ BÜYÜKLERİM YARDIMCI OLURSA ÇOK SEVİNİRİM.YURT DIŞI TECRUBEM VAR YURT DIŞIDA OLABİLİR HERKESE ÇOK SELAM IYI ÇALIŞMALAR.SERKAN KEMAN 05444295769


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
Sponsorlarımız