Dernek Faaliyetleri
Duyurular

Sayın Timoder Ailesi!

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına yapacağınız aylık aidat ödemelerine büyük kolaylık sağlayan MobilAidat adlı bilişim ve iletişim imkanlarını birleştirmiş yeni bir  teknolojiyi Sizlere sunuyoruz... Artık aidat ödemek için Bankaya, Derneğe, Arkadaşa ricaya gitmek yok!    GSM operatörü Türkcell, Vodafone yada Avea farketmez! (Diğer BİMCell, PTTCell gibi UÇ NOKTA Operatörlerinden hizmet alanlar bizi arasın!)

MobilAidat nedir?

MobilAidat cep telefonları üzerinden aidat toplamayı sağlayan çok pratik bir servistir.

Sizin yerinize cep telefonu faturanız bu işi hallediyor! Nasıl mı? Sizin yapmanız gereken şey, sadece; ya aşağıdaki websitesi üzerinden yapacağınız kayıt işlemiyle (1. yol), yada,  Derneğimize kayıtlı cep telefonunuzdan yapacağınız tek bir adet SMS mesajıyla (2. yol) sisteme kaydolmanızdır. Geri kalanı sistem otomatik olarak halledecektir. Sisteme dahil olan üyemizden, her ay Aidat 10.00 TL + İşlem Masrafı 1.50 TL Toplam= 11.50 TL cep tel faturasına ilave edilerek, Derneğimiz adına otomatik olarak tahsil edilecektir.

Dikkat! Soldaki DERNEK FAALİYETLERİ menüsü altında MOBİL AİDAT SERVİSİ alt menüsünden konuyla ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz....

1. YOL: Mobil Aidat Servisine, ilgili kurumun Websitesi üzerinden kayıt yapma işlemi

Aylık ödemelerinizi cep telefonu faturası üzerinden ödemeye geçiş yapabilmek için, aşağıdaki resmi tıklamanız ve gereken bilgileri girip Tamam butonuna tekrar tıklamanız yeterlidir:

Not: Resmin üzerine tıkladığınızda, TİMODER ile resmi anlaşması bulunan PAYGURU Firmasının Mobil Aidat Ekranına yönlendirileceksiniz. Üyelik işlemini girdikten sonra, TİMODER websayfasımıza geri döndürülürsünüz...

 

2. YOL: Mobil Aidat Servisine, Derneğimize kayıtlı cep telefonunuz üzerinden kayıt yapma işlemi

- Cep telefonunuzun SMS mesajlar bölümüne giriniz

- SMS atılacak numara bölümüne: 8071 yazınız,

- Mesaj kısmına: TIMODER yazıp,mesajı gönderiniz,

- Gelen cevabi mesaja EVET yazıp, gönderiniz.

Tebrikler... Artk Siz de bir Mobil Aidat Servisi üyesi oldunuz...

Mobil Aidat Servisimiz Derneğimize ve üyelerimize hayırlı olsun...

 

TİMODER

Yönetim Kurulu Başkanı

Bünyamin CAVLAK

0532 635 8387


Sayın İş Mahkemeleri Başkanları ve Avukatları

 

1. Derneğimize yazılan emsal ücret araştırması müzekkerelerde, Davacının açmış olduğu emsal ücret yada Tazminat(Ölüm Ve Cismi Zarar Sebebiyle Açılan Tazminat) gibi alacak davalarında, görevinin yada işinin sadece "makina operatörü" "iş makinası operatörü" yada "kepçe operatörü", yahutta sadece "işçi" olarak tarif edilmesi, genelleme olduğundan dolayı ÖNEMLİ bir bilgi eksikliği oluşmaktadır.  Şöyle ki;  Bu eksik tanımlama belki davacının yaptığı görevin/işin sınıfını ifade eder ancak operatörün yaptığı işin türünü tam tarif edemediğinden dolayı, bu durum (davacının kullandığı iş makinası türüne göre maaşlarının farklı olmasına binaen) alacağı paranın eksik kalmasına / fazla olmasına yol açacaktır.

Bu nedenle, gelen müzekkerede bir  iş makinası operatörünün kullandığı makinaya göre görev türünün ayrıştırılması gerekir. Örnek: Dozer Operatörü, Bekoloder Operatörü, Ekskavatör Operatörü, Greyder Operatörü, Finişer Operatörü ve Ayarcısı, Mobil Vinç Operatörü, Kule vinç operatörü, Kaya Kamyonu Operatörü, Servis Şöforü, Damperli Kamyon Soförü, TIR Şoförü  Devamında, Altyapı, Üst yapı, Tünel Formeni gibi ve benzeri iş makinası türlerine göre görev türü belirtilerek yazılmalıdır.

Davacı Operatörün görev türünün yukarıda yazılı olduğu şekilde ayrıştırılarak verilmesi, davacı lehine doğru emsal maaş bildirmemizi sağlayacak, ayrıca konunun sürüncemeye kalmayarak müzekkereye cevap verme süremizi de kısaltarak, hızlandıracaktır.

 

2.  Derneğimize gelen müzekkerelere vereceğimiz cevaplar için MUTLAKA DÖNÜŞ PULU konulması, ayrıca pulla beraber müzekkere hazırlık, bilgi araştırma, iletişim, kırtasiye vb. masrafları olarak Dernek hesabımıza 50 (Elli) TL yatırılması, Devamında açıklama kısmına, Dava dosya numarası belirtilmesi.  Örneğin. ANKARA 06. İş Mahkemesi 2018/06 gibi  bilgilerinize sunulur.

 

TİMODER (Toplu İş Makinaları Operatörler Derneği)

Yön. Kur. Bşk'lığı

 

Dernek Banka Hesap Noları:

Ziraat Bankası Başkent Şubesi:

Şube Kodu1683, Hesap No: 76459690-5001,

İban:TR36 0001 0016 8376 4596 9050 01

Hesap Sahibi: TOPLU İŞ MAKİNALARI OPERATÖRLERDERNEĞİ

Hesap Adı     : TOPLU İŞ MAKİNALARI OPERATÖRLERDERNEĞİ

 

 

İş Bankası Kızılay Şubesi:

Şube Kodu 4214  Hesap No: 4214-1853811,

İban No:TR24 0006 4000 0014 2141 8538 11

Hesap Sahibi: TOPLU İŞ MAKİNALARI OPERA

Hesap Adı     : TOPLU İŞ MAKİNALARI OPERA

hesaba yatırabilirsiniz.

 

Konunun önemine binaen ilanen duyurulur.

Saygılarımızla.

 

Bünyamin CAVLAK

Yönetim Kurulu Başkanı

Tel: 0532 635 8387


Sayın Üye ve Meslektaşlarımız:

Derneğimizce kamu ve özel kesimdeki kurum ve kuruluşlarla yapılacak olan birçok işbirliği projesinde kullanılmak ve size faydalı işler çıkarabilmek amacıyla, sizlerden gelecek olan bilgiye ve istatistiksel verilere/rakamlara ihtiyaç vardır.

Sizlerden ricamız, sitemize yaşadığınız olaylara ait fotoğraf, video, ilan vs. göndermeniz, bunun yanısıra  yaptığınız veya yapacağınız etkinlikler ile vuku bulan iş kazası, vefat, yaralanma, maddi hasar vb. tür haberleri de ilgili menü başlıkları altında bizlere özverili ve sabırlı bir şekilde "bundan ne çıkar, bir işe yaramaz bu haber!" demeden (Tabii, etik ve ahlak ölçülerine ve kanunlara uyarak) websitemizde kendi elinizle lütfen haber yapınız yada bize whatsapp/facebook/google+/instragram sosyal medya hs. üzerinden gönderiniz.

Biz Sizin hayatınıza değer ve konfor katacak her türlü istek, ihtiyaç ve sorunlarınızla ilgileniyoruz, hepiniz bizim için değerlisiniz, "bir operatörümüz dahi ölmesin/yaralanmasın yada maddi-manevi zarar görmesin" düşüncesiyle hareket ediyoruz.

Sizler bizim için, aileleriniz için, toplum için, büyük TÜRKİYE için, değerlisiniz. Bunu da samimiyetle söylüyoruz, siz de birbirinize söyleyiniz ki, mesleğimiz saygın olsun...

İlginize şimdiden teşekkür ederiz.

TİMODER Ynt.Krl.Bşk.lığı

 


------------------------------------------------- ⇔♦⇔ ----------------------------------------------

Facebook'taki "TİMODER TOPLU İŞ MAKİNALARI OPERATÖRLER DERNEĞİ" adlı grubumuza katılmış olan kıymetli meslektaşlarımızı, bu websitesine de üye olmayı bekliyoruz....


------------------------------------------------- ⇔♦⇔ ----------------------------------------------

Sayın Üyelerimiz! Sizleri, Derneğimizi meslektaşlarınıza, işverenlere, iş makinaları imalatçı ve distribütörlerine, mesleğe gönül vermiş kişilere duyurmaya ve mesleğimize maddi-manevi katkılarda bulunmaya davet ediyoruz....


DERNEĞİMİZ ÜYELERİNİN AYLIK AİDATLARINI ÖDEMEK İÇİN MOBİL AİDAT SERVİSİ AÇILMIŞTIR...


------------------------------------------------- ⇔♦⇔ -----------------------------------------------

Sayın Üye ve Meslektaşlarımız ile Ziyaretçilerimize Teşekkür Mesajımız ! 

3-7 Mayıs 2017 Ankara Söğütözü AKM (Atatürk Kültür Merkezi)'nde yapılan KOMATEK 2017 "15. Uluslararası İş ve İnşaat Makina, Teknoloji ve Ekipmanları İhtisas Fuarı"na katıldık. Derneğimizi; Siz Değerli Üyelerimize,  Sektördeki İş Makinaları İmalatçılarına ve Distribütörlerine, STK, Diğer Sektörel Kuruluşlarına ve Kamoyuna tanıttık.  Bize Sponsorluk yapan Fuar Organizatörlüğüne, Yerli İş Makinaları İmalatçımıza ve Diğer Sponsorlarımıza, ayrıca standımızı ziyarete gelerek bizleri onurlandıran üyelerimize ve diğer tüm ziyaretçilerimize teşekkür ederiz.     TİMODER Ynt.Krl.Bşk.lığı 08.05.2017, Ankara


------------------------------------------------- ⇔♦⇔ ----------------------------------------------

Bu Kurumsal websitemiz 23.05.2016 tarihi itibariyle yayın hayatına başlamıştır. Derneğimizle ilgili yayınlayacağımız tüm duyuru ve haberlerimiz ile Sizlerin foto, video, yorum, düşünce, şikayet, istek ve ihtiyaçlarınızı buraya yazabilir ve sonuçlarını takip edebilirsiniz.  Tüm üyelerimize duyurulur...


Ankara Hava Durumu
Etkinlik Takvimi
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 18,6130   18,6465
EURO 19,6436   19,6789
       
Özlü Sözler
Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez. (Montaigne)
Anket
Yeni Websitemizi Meslektaşınıza tavsiye edermisiniz?

 
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
EMSAL ÜCRET ARAŞTIRMASI MÜZEKKERE YAZILARI HAKKIND. 01/01/2022 SON GÜNCELLEME!
 
 

 

 

Sayın; İş Mahkemeleri, Mahkeme Kalemleri ve Avukatlar’ın Bilgisine

 

Konu :EMSAL ÜCRET ARAŞTIRMASI MÜZEKKERE YAZILARI MESLEK ve BELGE KODLARI HAKKINDA

Gerekçe :T.C. Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Gn. Md.lüğü 25/02/2020 tarihli ve Sayı:73640246-045.02[02]-507-2020-E.137/6641 ilgili yazısı, Dernek diğer görev ve çalışmalarının yürümesi için.

 

TİMODER’ in Resmi Banka hesaplarına,  

Yurt içi TL TÜRKLİRASI cinsinde cevap verilecek her bir müzekkere için 100.00 TL

Yurt dışı $ USD veya € EUOR cinsinde cevap verilecek her bir müzekkere için 150.00 TL bir bedel ücretin TİMODER’ e yapılacak, ödeme/dekont açıklmasına;

Örnek:  iş mahkemesi adı  Ankara 06. İş Mahdosya ve esas no 2022/06 Es. şeklinde açıklama yazılması.

TİMODER Adına; Banka adı/ iban no:/ hesap bilgileri aşağıda bildirilmiştir.

Derneğimiz TİMODER’e ülkemiz  genelinde bulunan bütün iş mahkemelerinden  gelen emsal ücret müzekkere yazılarının sayısı artmış ve Derneğimzin kuruluş 14/03/2016 Tarihinden, bu güne;  8.000.00 (Sekiz bin) i aşmıştır. Bahse konu müzekkere yazılarının sayısı, yoğunluğu nedeniyle TİMODER’in iş yükü de her geçen gün artmaktadır.

ilgili yazıların; gelen giden evrak kaydı, yazılara zamanında cevap verilmesi,   gelen giden yazıların arşivlenmesi, araştırma ve konuyla ilgili iletişim görüşme, ilgili kargo veya ptt ye teslim edilerek gönderilmesi,  velhasıl Derneğimiz TİMODER ‘e yoğun iş yükü ve artı maliyet getirmektedir. Mevcut Dernek kadromuz yetersiz ve Dernek bütçemizle de bu maliyetin karşılanması mümkün değildir.

İşlemleri sağlıklı yürümesi veya sürmcemeye kalmaması adına oluşturulan kadroyla, bu iş yükünün pay edilerek, yasal ve kanuni sorumluklar çerçevesinde, yargılama süresi ve sonucuna katkı yapan müzekkere yazılarının zamanında ve TEKİT durumuna sebep olmadan cevaplanması için;

Diğer taraftan Derneğimizin ASIL  AMACI VE GAYESİ GEREĞİ İŞLERİNİ ve ÇALIŞMALARINI İCRA EDEBİLMESİ amacıyla, yeterli kadro oluşturularak, maliyetlerinin karşılanabilmesi gerekmektedir.

 T.C. Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Gn. Md.lüğü 25/02/2020 tarihli Sayı:73640246-045.02[02]-507-2020-E.137/6641 yazısına ilişkin olarak,

Derneğimizin verdiği  bu resmi hizmetle alakalı cevabi dönüş pulu/zarfının verilmesi ve bunun haricinde oluşan araştırma, kırtasiye vb.  gider masrafları olarak ta,

Yurt içi TL TÜRKLİRASI cinsinde cevap verilecek her bir müzekkere için 100.00 TL

Yurt dışı $ USD veya € EUOR cinsinde cevap verilecek her bir müzekkere için 150.00 TL bir bedel ücretin

Mahkemenizce Dava Yargılama Masrafları kaleminden sayılarak  Derneğimizin aşağıdaki Banka İban Hesabına yatırılması gerekliğini bilgilerinize arz ederiz.

1-DAVACI'NIN GÖREV TÜRLERİ VE AYRIŞTIRILMASI HAKKINDA.

1- 81 İl ve bu illere bağlı olan çeşitli ilçelerden, Derneğimize yazılan emsal ücret araştırması müzekkere yazılarında, Davacının açmış olduğu emsal ücret yada Tazminat(Ölüm Ve Cismani Zarar Sebebiyle Açılan Tazminat) gibi alacak davalarında, görevinin yada işinin sadece "Operatör" "Makina Operatörü" "İş makinası operatörü" yada "Kepçe operatörü" olarak tarif edilmesi, genelleme olduğundan dolayı ÖNEMLİ bir bilgi eksikliği oluşmaktadır.  Şöyle ki;  Bu eksik tanımlama belki davacının yaptığı görevin/işin sınıfını ifade eder ancak operatörün yaptığı işin türünü tam tarif edemediğinden dolayı, bu durum (davacının kullandığı iş makinası türüne göre maaşlarının farklı olmasına binaen) alacağı paranın eksik kalmasına / fazla olmasına yol açacaktır.

Bu nedenle, yazılan müzekkerede bir  iş makinası operatörünün kullandığı makinaya göre görev türünün ayrıştırılması gerekir. Örnek: Dozer Operatörü,  Bekoloder Operatörü,  Excavatör Operatörü,  Greyder Operatörü,  Finişer Operatörü ve Ayarcısı,  devamında tonaj ifadeleri olarak 50-100-300-700-900-1250 tonluk Mobil Vinç  Operatörü,  yine aynı benzeri 40-60-80-100 metre  gibi yüksekliğinde  Kule vinç operatörü, ifadeleri. Yine devamında Kaya Kamyonu Operatörü,  Servis Şoför'ü,  Damperli Kamyon Soförü,  TIR Şoförü  Devamında, Altyapı,  Üst yapı,  veya Tünel Formeni gibi ve benzeri iş makinası türlerine göre görev türü belirtilerek yazılmalıdır.

Davacı Operatörün görev türünün yukarıda yazılı olduğu şekilde ayrıştırılarak verilmesi, davacı lehine doğru emsal maaş bildirmemizi sağlayacak, ayrıca konunun sürüncemeye kalmayarak müzekkereye cevap verme süremizi de kısaltarak, hızlandıracaktır.

2- DÖNÜŞ PULU ve ARAŞTIRMA GİDERLERİ HAKKINDA.

2-Derneğimiz TİMODER dernekler kanunu çerçevesinde kurulan gönüllü bir kuruluş olup, çalışma, etkinlik ve faaliyetlerini gönüllülük esasına dayalı olarak yürütmektedir.Ancak; Dernek tüzüğümüzde de yer alan, CAN, ZAMAN ve MAL KAYBINI önlemeyi  amaçlayan etkinlik ve faaliyetlerimizin; yine sektörel sorunlardan olan alacak verecek davalarına dayalı,  Ülkemiz geneli 81 İl de bulunan İş Mahkemelerin Başkanlık larından,  Derneğimize gelen, sektör çalışanlarının, emsal ücreti hakkında istenen müzekkerelerinin çok yoğun sayıda olması ve bu müzekkereler sayısının her geçen gün artması nedeniyle, yine bu cevabı yazılarımızın, tarafların mağdur edilmemesi dikkatiyle araştırılarak hazırlanması ve ilgili mahkeme başkanlıklarına istenilen gün ve süresi içerisinde  gönderilmesi husunda, Derneğimizin gönüllü çalışan ve az sayıda olan gönüllü kadrosuna yoğun iş yükü oluşturduğundan;  Bu durum gerekliliği olan ve zaruret neticesinde görevlendirilen uzman kadronun asgari seviyede de olsa, konuya binaen, araştırma, iletişim,  kullanılan sarf malzemeler, araç gereç vesair giderlerin, günümüz şartlarında maalesef kısıtlı ve yetersiz olan Derneğimiz bütçesinden karşılanmasının mümkün olamayacağı sebebi vede gerçeği dikkate alınarak, bu sebeplerle;  İlgili Mahkemeler tarafından Derneğimize gelen müzekkerelere vereceğimiz cevaplar için, MUTLAKA  DÖNÜŞ PULU konulması, ayrıca yukarda belirtilen nedenlerden dolayı pulla beraber müzekkere hazırlık, bilgi araştırma, iletişim, kırtasiye vb. masrafları olarak aşağıda yer alan derneğimiz TİMODER adına olan, resmi ve kurumsal hesaplarından birine; Yurt içi TL TÜRK LİRASI cinsinde cevap verilecek her bir müzekkere için 100.00 (Yüz) TL  Yurt dışı $ USD veya € EUOR cinsinde cevap verilecek her bir müzekkere için 150.00 (Yüz Elli)TL BAĞIŞ yatırılması, Devamında açıklama kısmına, Dava dosya numarası belirtilerek.  Örneğin.   ANKARA 06. İş Mahkemesi 2022/06 Es. BAĞIŞ   gibi bilgilerinize sunar. Konunun önemine binaen ilanen duyurulur.

Saygılarımızla.

 

TİMODER (Toplu İş Makinaları Operatörler Derneği)

Yön. Kur. Bşk'lığı

Dernek Banka Hesap No:

NOT :Aşağıdaki İban No Müzekkere Ödemeleri içindir geçerlidir.

VakıfBank - Ankara Şubesi

İBAN  :TR61 0001 5001 5800 7312 5080 65

 UNVAN :TOPLU İŞ MAKİNALARI OPERATÖRLER DERNEĞİ 

                                                

EMSAL ÜCRET MÜZEKKERE YAZILARINA TİMODER TÜZÜK GEREĞİ CEVAP VEREBİLECEK MESLEK VE BELGE KODLARI TABLO AŞAĞIDADIR.

PttKEP Adresi   :timoder@hs01.kep.tr

PttUETS Adresi :25949-54101-72568

Ulusal Elektronik Tebligat

TOPLU İŞ MAKİNALARI OPERATÖRLER DERNEĞİ

Vergi Kimlik Numarası
8540547289

 

        Müzekkere hakkında bilgi için                                                                   

            Tel: 0532 635 83 87        

   

MAHKEME VEZNELERİ TARAFINDAN YAPILAN MÜZEKKERE ÖDEME EMSAL VE ÖRNEK  DEKONTLAR AŞAĞIDADIR


Okunma Sayısı: 27188Yazdır

 

 DİĞER HABERLER

Üye Giriş Paneli
E-posta:    
Şifre:       
Şifremi unutum
Aidat Borcu Sorgulama
 
 
Son Ziyaretçi Yorumları
Ömer TANDOĞAN
Slm arkadaslar ben ömer TANDOĞAN TİMODER antalya resmi il temsilcisi olarak görev yapmaktayım bende vinç operatörüyüm çalıştığım firmaya cift kırma ve sepetli vinç operatörü lazim calismak isteyen meslektaslar benimle irtibata gecebilir.05445634528

Sinan SIRMA
Ekskavatör ve bekoloder operatörüyüm loder kullanmışlığım da var 9 yılı aşkın bir tecrübem var G sınıfı ehliyetim mevcuttur yurtdışı ve askerlik engelim yoktur

Mesut aydoğdu
Desteğinize üye oldum 12 yıllık loder operatörüyüm yurtdışında iş arıyorum bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
Sponsorlarımız