Dernek Faaliyetleri
Duyurular

Sayın Timoder Ailesi!

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına yapacağınız aylık aidat ödemelerine büyük kolaylık sağlayan MobilAidat adlı bilişim ve iletişim imkanlarını birleştirmiş yeni bir  teknolojiyi Sizlere sunuyoruz... Artık aidat ödemek için Bankaya, Derneğe, Arkadaşa ricaya gitmek yok!    GSM operatörü Türkcell, Vodafone yada Avea farketmez! (Diğer BİMCell, PTTCell gibi UÇ NOKTA Operatörlerinden hizmet alanlar bizi arasın!)

MobilAidat nedir?

MobilAidat cep telefonları üzerinden aidat toplamayı sağlayan çok pratik bir servistir.

Sizin yerinize cep telefonu faturanız bu işi hallediyor! Nasıl mı? Sizin yapmanız gereken şey, sadece; ya aşağıdaki websitesi üzerinden yapacağınız kayıt işlemiyle (1. yol), yada,  Derneğimize kayıtlı cep telefonunuzdan yapacağınız tek bir adet SMS mesajıyla (2. yol) sisteme kaydolmanızdır. Geri kalanı sistem otomatik olarak halledecektir. Sisteme dahil olan üyemizden, her ay Aidat 10.00 TL + İşlem Masrafı 1.50 TL Toplam= 11.50 TL cep tel faturasına ilave edilerek, Derneğimiz adına otomatik olarak tahsil edilecektir.

Dikkat! Soldaki DERNEK FAALİYETLERİ menüsü altında MOBİL AİDAT SERVİSİ alt menüsünden konuyla ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz....

1. YOL: Mobil Aidat Servisine, ilgili kurumun Websitesi üzerinden kayıt yapma işlemi

Aylık ödemelerinizi cep telefonu faturası üzerinden ödemeye geçiş yapabilmek için, aşağıdaki resmi tıklamanız ve gereken bilgileri girip Tamam butonuna tekrar tıklamanız yeterlidir:

Not: Resmin üzerine tıkladığınızda, TİMODER ile resmi anlaşması bulunan PAYGURU Firmasının Mobil Aidat Ekranına yönlendirileceksiniz. Üyelik işlemini girdikten sonra, TİMODER websayfasımıza geri döndürülürsünüz...

 

2. YOL: Mobil Aidat Servisine, Derneğimize kayıtlı cep telefonunuz üzerinden kayıt yapma işlemi

- Cep telefonunuzun SMS mesajlar bölümüne giriniz

- SMS atılacak numara bölümüne: 8071 yazınız,

- Mesaj kısmına: TIMODER yazıp,mesajı gönderiniz,

- Gelen cevabi mesaja EVET yazıp, gönderiniz.

Tebrikler... Artk Siz de bir Mobil Aidat Servisi üyesi oldunuz...

Mobil Aidat Servisimiz Derneğimize ve üyelerimize hayırlı olsun...

 

TİMODER

Yönetim Kurulu Başkanı

Bünyamin CAVLAK

0532 635 8387


Sayın İş Mahkemeleri Başkanları ve Avukatları

 

1. Derneğimize yazılan emsal ücret araştırması müzekkerelerde, Davacının açmış olduğu emsal ücret yada Tazminat(Ölüm Ve Cismi Zarar Sebebiyle Açılan Tazminat) gibi alacak davalarında, görevinin yada işinin sadece "makina operatörü" "iş makinası operatörü" yada "kepçe operatörü", yahutta sadece "işçi" olarak tarif edilmesi, genelleme olduğundan dolayı ÖNEMLİ bir bilgi eksikliği oluşmaktadır.  Şöyle ki;  Bu eksik tanımlama belki davacının yaptığı görevin/işin sınıfını ifade eder ancak operatörün yaptığı işin türünü tam tarif edemediğinden dolayı, bu durum (davacının kullandığı iş makinası türüne göre maaşlarının farklı olmasına binaen) alacağı paranın eksik kalmasına / fazla olmasına yol açacaktır.

Bu nedenle, gelen müzekkerede bir  iş makinası operatörünün kullandığı makinaya göre görev türünün ayrıştırılması gerekir. Örnek: Dozer Operatörü, Bekoloder Operatörü, Ekskavatör Operatörü, Greyder Operatörü, Finişer Operatörü ve Ayarcısı, Mobil Vinç Operatörü, Kule vinç operatörü, Kaya Kamyonu Operatörü, Servis Şöforü, Damperli Kamyon Soförü, TIR Şoförü  Devamında, Altyapı, Üst yapı, Tünel Formeni gibi ve benzeri iş makinası türlerine göre görev türü belirtilerek yazılmalıdır.

Davacı Operatörün görev türünün yukarıda yazılı olduğu şekilde ayrıştırılarak verilmesi, davacı lehine doğru emsal maaş bildirmemizi sağlayacak, ayrıca konunun sürüncemeye kalmayarak müzekkereye cevap verme süremizi de kısaltarak, hızlandıracaktır.

 

2.  Derneğimize gelen müzekkerelere vereceğimiz cevaplar için MUTLAKA DÖNÜŞ PULU konulması, ayrıca pulla beraber müzekkere hazırlık, bilgi araştırma, iletişim, kırtasiye vb. masrafları olarak Dernek hesabımıza 50 (Elli) TL yatırılması, Devamında açıklama kısmına, Dava dosya numarası belirtilmesi.  Örneğin. ANKARA 06. İş Mahkemesi 2018/06 gibi  bilgilerinize sunulur.

 

TİMODER (Toplu İş Makinaları Operatörler Derneği)

Yön. Kur. Bşk'lığı

 

Dernek Banka Hesap Noları:

Ziraat Bankası Başkent Şubesi:

Şube Kodu1683, Hesap No: 76459690-5001,

İban:TR36 0001 0016 8376 4596 9050 01

Hesap Sahibi: TOPLU İŞ MAKİNALARI OPERATÖRLERDERNEĞİ

Hesap Adı     : TOPLU İŞ MAKİNALARI OPERATÖRLERDERNEĞİ

 

 

İş Bankası Kızılay Şubesi:

Şube Kodu 4214  Hesap No: 4214-1853811,

İban No:TR24 0006 4000 0014 2141 8538 11

Hesap Sahibi: TOPLU İŞ MAKİNALARI OPERA

Hesap Adı     : TOPLU İŞ MAKİNALARI OPERA

hesaba yatırabilirsiniz.

 

Konunun önemine binaen ilanen duyurulur.

Saygılarımızla.

 

Bünyamin CAVLAK

Yönetim Kurulu Başkanı

Tel: 0532 635 8387


Sayın Üye ve Meslektaşlarımız:

Derneğimizce kamu ve özel kesimdeki kurum ve kuruluşlarla yapılacak olan birçok işbirliği projesinde kullanılmak ve size faydalı işler çıkarabilmek amacıyla, sizlerden gelecek olan bilgiye ve istatistiksel verilere/rakamlara ihtiyaç vardır.

Sizlerden ricamız, sitemize yaşadığınız olaylara ait fotoğraf, video, ilan vs. göndermeniz, bunun yanısıra  yaptığınız veya yapacağınız etkinlikler ile vuku bulan iş kazası, vefat, yaralanma, maddi hasar vb. tür haberleri de ilgili menü başlıkları altında bizlere özverili ve sabırlı bir şekilde "bundan ne çıkar, bir işe yaramaz bu haber!" demeden (Tabii, etik ve ahlak ölçülerine ve kanunlara uyarak) websitemizde kendi elinizle lütfen haber yapınız yada bize whatsapp/facebook/google+/instragram sosyal medya hs. üzerinden gönderiniz.

Biz Sizin hayatınıza değer ve konfor katacak her türlü istek, ihtiyaç ve sorunlarınızla ilgileniyoruz, hepiniz bizim için değerlisiniz, "bir operatörümüz dahi ölmesin/yaralanmasın yada maddi-manevi zarar görmesin" düşüncesiyle hareket ediyoruz.

Sizler bizim için, aileleriniz için, toplum için, büyük TÜRKİYE için, değerlisiniz. Bunu da samimiyetle söylüyoruz, siz de birbirinize söyleyiniz ki, mesleğimiz saygın olsun...

İlginize şimdiden teşekkür ederiz.

TİMODER Ynt.Krl.Bşk.lığı

 


------------------------------------------------- ⇔♦⇔ ----------------------------------------------

Facebook'taki "TİMODER TOPLU İŞ MAKİNALARI OPERATÖRLER DERNEĞİ" adlı grubumuza katılmış olan kıymetli meslektaşlarımızı, bu websitesine de üye olmayı bekliyoruz....


------------------------------------------------- ⇔♦⇔ ----------------------------------------------

Sayın Üyelerimiz! Sizleri, Derneğimizi meslektaşlarınıza, işverenlere, iş makinaları imalatçı ve distribütörlerine, mesleğe gönül vermiş kişilere duyurmaya ve mesleğimize maddi-manevi katkılarda bulunmaya davet ediyoruz....


DERNEĞİMİZ ÜYELERİNİN AYLIK AİDATLARINI ÖDEMEK İÇİN MOBİL AİDAT SERVİSİ AÇILMIŞTIR...


------------------------------------------------- ⇔♦⇔ -----------------------------------------------

Sayın Üye ve Meslektaşlarımız ile Ziyaretçilerimize Teşekkür Mesajımız ! 

3-7 Mayıs 2017 Ankara Söğütözü AKM (Atatürk Kültür Merkezi)'nde yapılan KOMATEK 2017 "15. Uluslararası İş ve İnşaat Makina, Teknoloji ve Ekipmanları İhtisas Fuarı"na katıldık. Derneğimizi; Siz Değerli Üyelerimize,  Sektördeki İş Makinaları İmalatçılarına ve Distribütörlerine, STK, Diğer Sektörel Kuruluşlarına ve Kamoyuna tanıttık.  Bize Sponsorluk yapan Fuar Organizatörlüğüne, Yerli İş Makinaları İmalatçımıza ve Diğer Sponsorlarımıza, ayrıca standımızı ziyarete gelerek bizleri onurlandıran üyelerimize ve diğer tüm ziyaretçilerimize teşekkür ederiz.     TİMODER Ynt.Krl.Bşk.lığı 08.05.2017, Ankara


------------------------------------------------- ⇔♦⇔ ----------------------------------------------

Bu Kurumsal websitemiz 23.05.2016 tarihi itibariyle yayın hayatına başlamıştır. Derneğimizle ilgili yayınlayacağımız tüm duyuru ve haberlerimiz ile Sizlerin foto, video, yorum, düşünce, şikayet, istek ve ihtiyaçlarınızı buraya yazabilir ve sonuçlarını takip edebilirsiniz.  Tüm üyelerimize duyurulur...


Ankara Hava Durumu
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 9,4575   9,4745
EURO 10,9812   11,0010
       
Özlü Sözler
Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez. (Montaigne)
Anket
Yeni Websitemizi Meslektaşınıza tavsiye edermisiniz?

 
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
12.02.2018 - MST İŞ VE TARIM MAKİNALARI A.Ş. ÇALIŞTAYIMIZA KATILARAK İŞ MAKİNALARINDA İSG TEDBİRLERİNİ AKTARDI.
 
 

İŞ MAKİNALARI OPERATÖRLERİ İÇİN  

 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ÇALIŞTAYI

3. OTURUM:  İŞ MAKİNALARININ PERİYODİK KONTROL, BAKIM VE TEST SÜREÇLERİ İLE İŞ MAKİNALARINDAKİ ISG TEDBİRLERİ VE TEKNOLOJİK GELİŞMELER 

SANKO HOLDİNG

SANKO Holding’in temeli 1904 yılında 7 dokuma tezgahı ile atıldı. Dördüncü ve beşinci kuşağın işbaşında olduğu SANKO’da yaklaşık 15 bin kişi istihdam ediliyor. Tekstil, nerji, çimento, ambalaj, iş ve tarım makinaları, bilişim, finans, sağlık, eğitim, AVM ve gayrimenkul olmak üzere 11 sektörde faaliyet gösteriliyor.

MST Hakkında

Sanko Holding bünyesinde iş makinaları sektöründe faaliyet gösteren MST İş ve Tarım Makinaları A.Ş., İnşaat ve Tarım Sektörlerine yönelik Ülkemizde önemli yerli ve milli üreticilerinden biri olarak öncü bir rol oynamaktadır.

Çalıştay Sunumu

Çalıştayda bir konuşma yapan MST İş Geliştirme Direktörü Raşit ÖZGÜL Bey, TİMODER tarafından TC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Genel Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen bu çalıştaya davet edilerek katılmaktan ve dinleyicilere kendi iş makinalarındaki İSG özelliklerini anlatmaktan memnun olacaklarını ifade ederek sözlerine başladı.

Raşit Bey, sahip oldukları fabrika ve üretim kapasitelerinden bahsederek, ekranda yazılı olduğu üzere Gaziantep ve Ödemiş'te bulunan modern tesislerinde ürettikleri iş ve tarım makinalarının kısa bir tanıtımını yaptı.

Raşit Bey, “Firmamız MST, Gaziantep’te yaklaşık 500.000 metrekarelik açık alanda, toplam 42.000 metrekare kapalı alanlı, modern teknoloji ile donatılmış tesislerde MST markası ile kazıcı yükleyici, teleskopik yükleyici ve ekskavatör üretimi yaparak, Sanko çatısı altında ulusal sanayimize önemli değer katmaktadır. MST, Ar-Ge çalışmaları ile ürün gamını sürekli arttırmakta ve yeni teknoloji çalışmalarında bulunmaktadır. MST, Ar-Ge çalışmalarını, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescillenmiş Ar-Ge merkezinde Türk Mühendis ve teknisyenleri yürütmektedir.”  dedi.

Raşit Bey devamla, MST İş ve Tarım Makinalarının, ulusal ve uluslararası alanda ISO normları ile TSE vb. yetkili kurumlarca yayımlanan tüm Kalite, Çevre ve İSG kural ve tedbirlerine azami özen gösterilerek ve yetkililerce onaylanmış sertifikalara tabi şu EYS (Kalite, Çevre, İSG) Politikası altında üretildiği hususunu vurguladı: 

MST'nin EYS (Kalite, Çevre, İSG) Politikası

Tüm iş süreçlerinde kalite, çevre, iş sağlığı ve güvenliği prensip ve gerekliliklerini dikkate alarak sürekli gelişen, müşterilerine ve pazara odaklanan, toplumsal sorumluluklarını daima ön planda tutan, çalışanlarına değer veren bir kuruluş olarak;

* Çalışanlarımızın aktif, yapıcı ve yaratıcı katılımları ile entegre yönetim sistemimizin sürekli iyileştirilmesini ve geliştirilmesini sağlarız.

* Yükümlü olduğumuz yürürlükteki ulusal ve uluslararası kalite, çevre, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili yasal ve diğer şartlara uymayı taahhüt ederiz,

* Ürünlerimizde çevre dostu ve sağlık riski taşımayan yeni teknolojiler kullanırız,

* Yeniden kullanım anlayışı ile etkin atık yönetimini uygular, kirlenmenin önlenmesini,  doğal kaynak ve enerjiyi verimli kullanmayı hedefleriz,

* Faaliyetlerimizde iş sağlığı ve güvenliğini sağlamayı, yaralanmaları, sağlık bozulmalarını ve iş kazalarını önlemeye yönelik sistemler geliştirir ve uygularız,

*Tedarikçilerle sağlam temelli bir işbirliği kurarız,

*Müşterilerimiz için rakiplerimize göre daha üstün kalitede ve makinanın kullanım ömrü süresince beklentilerini en üst düzeyde karşılayacak iş makinalarını tasarlar, üretir ve sunarız.

Raşit Bey, MST iş makinalarında mevcut İSG (iş sağlığı ve güvenliği) tedbirlerine ait özelliklerini çalıştayımızda katılımcılara şöyle aktardı:

-

*

*

*

MST STANDI

MST Pazarlama ve Satış Yetkilileri, çalıştayımızın yapıldığı salonun fuaye alanında kendi Firma ve Ürünlerine ait bir stand açarak Katılımcılara kendilerini tanıtma fırsatını da bulmuşlardır.

 

MST Pazarlama ve Satış Yetkilileri, direkt hedef kitle olarak kamu ve özel sektöründen üst düzey yetkililerinden oluşan Çalıştay Katılımcılarına, kendi firma ve ürünlerini kırlangıç ve roll-up posterler ile ellerindeki basılı ürün tanıtım materyalleriyle anlatarak katılımcılarla karşılıklı bilgi alışverişinde bulunmuşlar, ayrıca katılımcılara bilgilendirici mahiyette broşür, katalog, takvim ve diğer tür tanıtım materyalleri de takdim etmişlerdir.

 

 

 

 

 

MST Yetkilileri bu yöntemle Değerli Katılımcılar ve temsil ettikleri Kurum ve Kuruluşlar nezdinde MST'ye ait Marka bilinirliğini ve Sadakatini arttırdıkarını gözlemlediklerini beyan etmişlerdir.

 

 

 

 

 

 


 

TEŞEKKÜR

TİMODER Yönetim Kurulu olarak; "Sayın Cumhurbaşkanımızın istihdam seferberliği başlattığı süreçte, yerli üretimin desteklenmesinin büyük önem taşıdığı” bilinciyle, MST’nin yerli ve milli üretim faaliyetlerinin, ülke ekonomisi ve istihdamının geliştirilmesi açısından büyük önem taşıdığına dikkat çekerek, "Farklı ortamlarda, çeşitli kamu ve özel kurum ve kuruluşları nezdinde yerli üretimin desteklenmesiyle ilgili düşüncelerimizi daima yüksek sesle dile getirdiğimizi ve destek verdiğimizi” belirtmekteyiz.

Yine, TİMODER Yönetim Kurulu Başkanlığı olarak; iş makinalarında biz operatörler için önemli bir güvenlik unsuru olan ISG tedbirleriyle ilgili değerli görüş ve fikirleriyle bizleri aydınlatan MST İş ve Tarım Makinaları A.Ş. Yönetici ve Yetkililerine teşekkür eder, tüm çalışanlarıyla beraber ülkemizin önemli bir yerli ve milli iş makinaları üreticisi olarak kendilerini kutladığımızı beyan eder, çalışmalarında başarılar dileriz.

 

İLETİŞİM

MST Pazarlama Direktörü Levent KARAAĞAÇ, İstanbul ve MST Orta-Kuzey Anadolu Satış  Direktörü Harun ARAB, Ankara, kendilerine yukarıda yazılı telefon ve adresten ulaşılabileceklerini belirttiler.

 


12.02.2018 Okunma Sayısı: 1425Yazdır

 

 DİĞER HABERLER

Üye Giriş Paneli
E-posta:    
Şifre:       
Şifremi unutum
Aidat Borcu Sorgulama
 
 
Son Ziyaretçi Yorumları
Sinan SIRMA
Ekskavatör ve bekoloder operatörüyüm loder kullanmışlığım da var 9 yılı aşkın bir tecrübem var G sınıfı ehliyetim mevcuttur yurtdışı ve askerlik engelim yoktur

Mesut aydoğdu
Desteğinize üye oldum 12 yıllık loder operatörüyüm yurtdışında iş arıyorum bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim

serkan keman
C\E EHLİYETİM MEVCUT SRC-2-3-4-5 PSİKOTEKNİK-DİJİTAL SÜRÜCÜ KARTIM MEVCUT AYRICA KAYNAK TECRÜBEM VE KAYNAKÇI BELGEM MEVCUT-KOMPOZİT ASMA TAVAN KARGAS TECRUBEM VAR İŞ ARIYORUM ŞÖFÖRLÜK VEYA KAYNAK İŞİ BÜYÜKLERİM YARDIMCI OLURSA ÇOK SEVİNİRİM.YURT DIŞI TECRUBEM VAR YURT DIŞIDA OLABİLİR HERKESE ÇOK SELAM IYI ÇALIŞMALAR.SERKAN KEMAN 05444295769


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
Sponsorlarımız