Dernek Faaliyetleri
Duyurular

Sayın Timoder Ailesi!

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına yapacağınız aylık aidat ödemelerine büyük kolaylık sağlayan MobilAidat adlı bilişim ve iletişim imkanlarını birleştirmiş yeni bir  teknolojiyi Sizlere sunuyoruz... Artık aidat ödemek için Bankaya, Derneğe, Arkadaşa ricaya gitmek yok!    GSM operatörü Türkcell, Vodafone yada Avea farketmez! (Diğer BİMCell, PTTCell gibi UÇ NOKTA Operatörlerinden hizmet alanlar bizi arasın!)

MobilAidat nedir?

MobilAidat cep telefonları üzerinden aidat toplamayı sağlayan çok pratik bir servistir.

Sizin yerinize cep telefonu faturanız bu işi hallediyor! Nasıl mı? Sizin yapmanız gereken şey, sadece; ya aşağıdaki websitesi üzerinden yapacağınız kayıt işlemiyle (1. yol), yada,  Derneğimize kayıtlı cep telefonunuzdan yapacağınız tek bir adet SMS mesajıyla (2. yol) sisteme kaydolmanızdır. Geri kalanı sistem otomatik olarak halledecektir. Sisteme dahil olan üyemizden, her ay Aidat 10.00 TL + İşlem Masrafı 1.50 TL Toplam= 11.50 TL cep tel faturasına ilave edilerek, Derneğimiz adına otomatik olarak tahsil edilecektir.

Dikkat! Soldaki DERNEK FAALİYETLERİ menüsü altında MOBİL AİDAT SERVİSİ alt menüsünden konuyla ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz....

1. YOL: Mobil Aidat Servisine, ilgili kurumun Websitesi üzerinden kayıt yapma işlemi

Aylık ödemelerinizi cep telefonu faturası üzerinden ödemeye geçiş yapabilmek için, aşağıdaki resmi tıklamanız ve gereken bilgileri girip Tamam butonuna tekrar tıklamanız yeterlidir:

Not: Resmin üzerine tıkladığınızda, TİMODER ile resmi anlaşması bulunan PAYGURU Firmasının Mobil Aidat Ekranına yönlendirileceksiniz. Üyelik işlemini girdikten sonra, TİMODER websayfasımıza geri döndürülürsünüz...

 

2. YOL: Mobil Aidat Servisine, Derneğimize kayıtlı cep telefonunuz üzerinden kayıt yapma işlemi

- Cep telefonunuzun SMS mesajlar bölümüne giriniz

- SMS atılacak numara bölümüne: 8071 yazınız,

- Mesaj kısmına: TIMODER yazıp,mesajı gönderiniz,

- Gelen cevabi mesaja EVET yazıp, gönderiniz.

Tebrikler... Artk Siz de bir Mobil Aidat Servisi üyesi oldunuz...

Mobil Aidat Servisimiz Derneğimize ve üyelerimize hayırlı olsun...

 

TİMODER

Yönetim Kurulu Başkanı

Bünyamin CAVLAK

0532 635 8387


Sayın İş Mahkemeleri Başkanları ve Avukatları

 

1. Derneğimize yazılan emsal ücret araştırması müzekkerelerde, Davacının açmış olduğu emsal ücret yada Tazminat(Ölüm Ve Cismi Zarar Sebebiyle Açılan Tazminat) gibi alacak davalarında, görevinin yada işinin sadece "makina operatörü" "iş makinası operatörü" yada "kepçe operatörü", yahutta sadece "işçi" olarak tarif edilmesi, genelleme olduğundan dolayı ÖNEMLİ bir bilgi eksikliği oluşmaktadır.  Şöyle ki;  Bu eksik tanımlama belki davacının yaptığı görevin/işin sınıfını ifade eder ancak operatörün yaptığı işin türünü tam tarif edemediğinden dolayı, bu durum (davacının kullandığı iş makinası türüne göre maaşlarının farklı olmasına binaen) alacağı paranın eksik kalmasına / fazla olmasına yol açacaktır.

Bu nedenle, gelen müzekkerede bir  iş makinası operatörünün kullandığı makinaya göre görev türünün ayrıştırılması gerekir. Örnek: Dozer Operatörü, Bekoloder Operatörü, Ekskavatör Operatörü, Greyder Operatörü, Finişer Operatörü ve Ayarcısı, Mobil Vinç Operatörü, Kule vinç operatörü, Kaya Kamyonu Operatörü, Servis Şöforü, Damperli Kamyon Soförü, TIR Şoförü  Devamında, Altyapı, Üst yapı, Tünel Formeni gibi ve benzeri iş makinası türlerine göre görev türü belirtilerek yazılmalıdır.

Davacı Operatörün görev türünün yukarıda yazılı olduğu şekilde ayrıştırılarak verilmesi, davacı lehine doğru emsal maaş bildirmemizi sağlayacak, ayrıca konunun sürüncemeye kalmayarak müzekkereye cevap verme süremizi de kısaltarak, hızlandıracaktır.

 

2.  Derneğimize gelen müzekkerelere vereceğimiz cevaplar için MUTLAKA DÖNÜŞ PULU konulması, ayrıca pulla beraber müzekkere hazırlık, bilgi araştırma, iletişim, kırtasiye vb. masrafları olarak Dernek hesabımıza 50 (Elli) TL yatırılması, Devamında açıklama kısmına, Dava dosya numarası belirtilmesi.  Örneğin. ANKARA 06. İş Mahkemesi 2018/06 gibi  bilgilerinize sunulur.

 

TİMODER (Toplu İş Makinaları Operatörler Derneği)

Yön. Kur. Bşk'lığı

 

Dernek Banka Hesap Noları:

Ziraat Bankası Başkent Şubesi:

Şube Kodu1683, Hesap No: 76459690-5001,

İban:TR36 0001 0016 8376 4596 9050 01

Hesap Sahibi: TOPLU İŞ MAKİNALARI OPERATÖRLERDERNEĞİ

Hesap Adı     : TOPLU İŞ MAKİNALARI OPERATÖRLERDERNEĞİ

 

 

İş Bankası Kızılay Şubesi:

Şube Kodu 4214  Hesap No: 4214-1853811,

İban No:TR24 0006 4000 0014 2141 8538 11

Hesap Sahibi: TOPLU İŞ MAKİNALARI OPERA

Hesap Adı     : TOPLU İŞ MAKİNALARI OPERA

hesaba yatırabilirsiniz.

 

Konunun önemine binaen ilanen duyurulur.

Saygılarımızla.

 

Bünyamin CAVLAK

Yönetim Kurulu Başkanı

Tel: 0532 635 8387


Sayın Üye ve Meslektaşlarımız:

Derneğimizce kamu ve özel kesimdeki kurum ve kuruluşlarla yapılacak olan birçok işbirliği projesinde kullanılmak ve size faydalı işler çıkarabilmek amacıyla, sizlerden gelecek olan bilgiye ve istatistiksel verilere/rakamlara ihtiyaç vardır.

Sizlerden ricamız, sitemize yaşadığınız olaylara ait fotoğraf, video, ilan vs. göndermeniz, bunun yanısıra  yaptığınız veya yapacağınız etkinlikler ile vuku bulan iş kazası, vefat, yaralanma, maddi hasar vb. tür haberleri de ilgili menü başlıkları altında bizlere özverili ve sabırlı bir şekilde "bundan ne çıkar, bir işe yaramaz bu haber!" demeden (Tabii, etik ve ahlak ölçülerine ve kanunlara uyarak) websitemizde kendi elinizle lütfen haber yapınız yada bize whatsapp/facebook/google+/instragram sosyal medya hs. üzerinden gönderiniz.

Biz Sizin hayatınıza değer ve konfor katacak her türlü istek, ihtiyaç ve sorunlarınızla ilgileniyoruz, hepiniz bizim için değerlisiniz, "bir operatörümüz dahi ölmesin/yaralanmasın yada maddi-manevi zarar görmesin" düşüncesiyle hareket ediyoruz.

Sizler bizim için, aileleriniz için, toplum için, büyük TÜRKİYE için, değerlisiniz. Bunu da samimiyetle söylüyoruz, siz de birbirinize söyleyiniz ki, mesleğimiz saygın olsun...

İlginize şimdiden teşekkür ederiz.

TİMODER Ynt.Krl.Bşk.lığı

 


------------------------------------------------- ⇔♦⇔ ----------------------------------------------

Facebook'taki "TİMODER TOPLU İŞ MAKİNALARI OPERATÖRLER DERNEĞİ" adlı grubumuza katılmış olan kıymetli meslektaşlarımızı, bu websitesine de üye olmayı bekliyoruz....


------------------------------------------------- ⇔♦⇔ ----------------------------------------------

Sayın Üyelerimiz! Sizleri, Derneğimizi meslektaşlarınıza, işverenlere, iş makinaları imalatçı ve distribütörlerine, mesleğe gönül vermiş kişilere duyurmaya ve mesleğimize maddi-manevi katkılarda bulunmaya davet ediyoruz....


DERNEĞİMİZ ÜYELERİNİN AYLIK AİDATLARINI ÖDEMEK İÇİN MOBİL AİDAT SERVİSİ AÇILMIŞTIR...


------------------------------------------------- ⇔♦⇔ -----------------------------------------------

Sayın Üye ve Meslektaşlarımız ile Ziyaretçilerimize Teşekkür Mesajımız ! 

3-7 Mayıs 2017 Ankara Söğütözü AKM (Atatürk Kültür Merkezi)'nde yapılan KOMATEK 2017 "15. Uluslararası İş ve İnşaat Makina, Teknoloji ve Ekipmanları İhtisas Fuarı"na katıldık. Derneğimizi; Siz Değerli Üyelerimize,  Sektördeki İş Makinaları İmalatçılarına ve Distribütörlerine, STK, Diğer Sektörel Kuruluşlarına ve Kamoyuna tanıttık.  Bize Sponsorluk yapan Fuar Organizatörlüğüne, Yerli İş Makinaları İmalatçımıza ve Diğer Sponsorlarımıza, ayrıca standımızı ziyarete gelerek bizleri onurlandıran üyelerimize ve diğer tüm ziyaretçilerimize teşekkür ederiz.     TİMODER Ynt.Krl.Bşk.lığı 08.05.2017, Ankara


------------------------------------------------- ⇔♦⇔ ----------------------------------------------

Bu Kurumsal websitemiz 23.05.2016 tarihi itibariyle yayın hayatına başlamıştır. Derneğimizle ilgili yayınlayacağımız tüm duyuru ve haberlerimiz ile Sizlerin foto, video, yorum, düşünce, şikayet, istek ve ihtiyaçlarınızı buraya yazabilir ve sonuçlarını takip edebilirsiniz.  Tüm üyelerimize duyurulur...


Ankara Hava Durumu
Etkinlik Takvimi
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 6,9334   6,9459
EURO 8,1676   8,1823
       
Özlü Sözler
Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez. (Montaigne)
Anket
Yeni Websitemizi Meslektaşınıza tavsiye edermisiniz?

 
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
12.02.2018 - PİMAKİNA, ÇALIŞTAYIMIZA KATILARAK KENDİ ÜRETTİĞİ İŞ MAKİNALARINDAKİ GÜVENLİK ÖZELLİKLERİNİ ANLATTI
 
 

 

İŞ  MAKİNALARI  OPERATÖRLERİ  İÇİN 

 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ÇALIŞTAYI


3. OTURUM: İŞ MAKİNALARININ PERİYODİK KONTROL, BAKIM VE TEST SÜREÇLERİ İLE İŞ MAKİNALARINDAKİ ISG TEDBİRLERİ VE TEKNOLOJİK GELİŞMELER


Ülkemizin İnşaat Sektöründe önemli aktörlerinden ERG Grup bünyesinde faaliyet gösteren Pİ MAKİNA, kendi tesislerinde hazırladığı özgün tasarımlar altında yerli ve milli olanaklarla ürettiği Beton Santrallerini, Beton Pompalarını, Kırma Eleme Tesislerini, Kule Vinçleri, İnşaat İş Makinalarını, Arazi Araç ve Kamyonları ile Yer Sondaj Makinalarını, başta İnşaat sektörü olmak üzere, Otomotiv Sanayii, Savunma Sanayii, Demiryolu Sanayii  ile diğer alanlarda kullanıma sunmaktadır.

Çalıştayda bir konuşma yapan Pİ MAKİNA Bölge Satış Temsilcisi Fatih YAPAR Bey, TİMODER tarafından TC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Genel Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen bu çalıştaya davet edilerek katılmaktan ve dinleyicilere kendi iş makinalarındaki İSG özelliklerini anlatmaktan memnun olacaklarını ifade ederek sözlerine başladı.

Fatih Bey, ilk başlarda ERG İnşaat'ın imalat birimi olarak kurulan Pi Makina'nın 1972’den beri ürettiği iş ve inşaat makinalarıyla bugün tüm dünyaya hizmet vermekte olduğunu, Ankara’da toplam 500.000 m2’lik açık ve kapalı üretim alanlarına ve yaklaşık 1000 personeli ile hizmet verdiğini, geniş ürün gamı ve yüksek kaliteli servis hizmetiyle 40 yılı aşkın süredir iş makinaları alanındaki faaliyetlerini sürdürdüğünü belirtti.

Fatih Bey, Pİ MAKİNA'nın, İnşaat, Maden ve Diğer Sektörlere yönelik ürettiği iş makinalarının Ülkemizin önemli yerli ve milli üreticilerinden birisi olarak yerlilik ve millilik payı en yüksek oranda ürettiğini, özellikle Kule Vinç imalatında Türkiye'de öncü bir kuruluş olduğunu belirtti.

Fatih Bey, "Pİ MAKİNA, müşterilerin ticari ihtiyaçlarına yönelik sunduğu benzersiz çözümlerle bölgesinde lider bir kuruluş olarak modern ve yenilikçi birçok iş kolunu aynı çatı altında toplamaktadır. Pİ MAKİNA, kendi Ar-Ge merkezinde Türk Mühendis ve teknisyenleriyle yaptığı Ar-Ge çalışmaları ile ürün gamını sürekli arttırmakta ve yeni teknoloji çalışmalarında bulunmaktadır.” dedi.

Fatih Bey devamla, Pİ MAKİNA'nın iş makinalarının, ulusal ve uluslararası alanda ISO normları ve standartları ile TSE vb. yetkili kurumlarca yayımlanan tüm Kalite, Çevre ve İSG kural ve tedbirlerine uygun biçimde ve yetkili sertifikalara tabi şu Çevre ve İş Güvenliği Yönetim Sistemleri Politikası altında üretildiği hususunu vurguladı:

Pİ MAKİNA Çevre ve İş Güvenliği Yönetim Sistemleri Politikası

İş ve inşaat makinaları ile savunma sanayii konularında üretimi yapan firmamızın faaliyetlerini gerçekleştirirken ortaya çıkan Çevre ve İş Güvenliği boyutlarını ve etkilerini tespit ederek:

- Bu etkilerin çevreye ve insana vereceği zararları ortadan kaldırmak veya en aza indirmek,
- Oluşan atıkların meydana getirdiği kirliliği en aza indirerek kirlenmenin önüne geçecek tedbirleri almak,
- Doğal kaynakların korunmasıyla ilgili sorumluluklarını yerine getirmek,
- Müşterilerde, çalışanlarda, tedarikçilerde çevre ve İş Güvenliği bilincinin oluşturulmasını sağlamak,
- Yürürlükte bulunan Çevre ve İş Güvenliği ile ilgili mevzuat, idari düzenlemeler ve standartlara ait hükümlere uymak,
- İş sağlığı ve güvenliği ile ilgili tehlikeleri hassasiyetle izlemek ve bunları en aza indirmek için gerekli çabayı göstermek,
- İlgili tarafların Çevre ve İş Güvenliği bilincinin geliştirilmesi için çalışmalarda bulunmak ,
- Mevcut Çevre ve İş Güvenliği Sistemini sürekli geliştirirken ilgili hedefleriyle uyumlu çalışmak,
- Çevreye saygılı olmak, sürekli gelişmeyi sağlamak ve gelecek nesillere iyi bir çevre bırakmak ana hedefimiz ve amacımızdır.

Fatih Bey, Pİ MAKİNA iş makinalarında mevcut İSG (iş sağlığı ve güvenliği) tedbirlerine ait özelliklerini çalıştayımızda katılımcılara şöyle aktardı:

*

*

*

*

*

Pİ MAKİNA STANDI

Pİ MAKİNA Pazarlama ve Satış Direktörü Onur KALKAN Bey ve Ekibi, çalıştayımızın yapıldığı salonun fuaye alanında kendi Firma ve Ürünlerine ait bir stand açarak Katılımcılara kendilerini tanıtma fırsatını da bulmuşlardır.

Pİ MAKİNA Pazarlama ve Satış Yetkilileri, direkt hedef kitle olarak kamu ve özel sektörün üst düzey yetkililerinden oluşan Çalıştay Katılımcılarına, kendi firma ve ürünlerini kırlangıç ve roll-up posterler ile ellerindeki basılı ürün tanıtım materyalleriyle yüzyüze anlatarak katılımcılarla karşılıklı bilgi alışverişinde bulunmuşlar, ayrıca katılımcılara bilgilendirici mahiyette broşür, katalog, takvim ve diğer tür tanıtım materyalleri de takdim etmişlerdir.

Pİ MAKİNA Pazarlama Yetkilileri, Çalıştay Katılımcıları ile temsil ettikleri Kurum ve Kuruluşlar nezdinde Pİ MAKİNA'ya ait Marka bilinirliğini ve Sadakatini arttırdığı şeklinde değerlendirmişlerdir.

 

 

 

 

 

 

TEŞEKKÜR

TİMODER Yönetim Kurulu olarak; "Sayın Cumhurbaşkanımızın istihdam seferberliği başlattığı süreçte, yerli üretimin desteklenmesinin büyük önem taşıdığı” bilinciyle, Pİ MAKİNA'nın yerli ve milli üretim faaliyetlerinin, ülke ekonomisi ve istihdamının geliştirilmesi açısından büyük önem taşıdığına dikkat çekerek, "Farklı ortamlarda, çeşitli kamu ve özel kurum ve kuruluşları nezdinde yerli üretimin desteklenmesiyle ilgili düşüncelerimizi daima yüksek sesle dile getirdiğimizi ve destek verdiğimizi” belirtmekteyiz.

Yine, TİMODER Yönetim Kurulu Başkanlığı olarak; iş makinalarında biz operatörler için önemli bir güvenlik unsuru olan ISG tedbirleriyle ilgili değerli görüş ve fikirleriyle bizleri aydınlatan Pİ MAKİNA, Yönetici ve Yetkililerine teşekkür eder, tüm çalışanlarıyla beraber ülkemizin önemli bir yerli ve milli iş makinaları üreticisi olarak kendilerini kutladığımızı beyan eder, çalışmalarında başarılar dileriz.

 

Pİ MAKİNA Pazarlama Direktörü Onur Bey, kendilerine 0312 484 08 00 (santral) nolu telefondan ulaşabileceklerini belirtti.

 

 

Pİ MAKİNA Satış ve Pazarlama Direktörü Onur Bey, gerek çalıştayda yaptıkları sunumla ilgili ve gerekse Pİ MAKİNA Ürün ve Hizmetleriyle ilgili olarak kendilerine  0312 484 08 00 (santral) nolu telefondan ve yandaki adresten ulaşabileceklerini belirtmiştir.

 

 


13.02.2018 Okunma Sayısı: 1738Yazdır

 

 DİĞER HABERLER

Üye Giriş Paneli
E-posta:    
Şifre:       
Şifremi unutum
Aidat Borcu Sorgulama
 
 
Son Ziyaretçi Yorumları
Sinan SIRMA
Ekskavatör ve bekoloder operatörüyüm loder kullanmışlığım da var 9 yılı aşkın bir tecrübem var G sınıfı ehliyetim mevcuttur yurtdışı ve askerlik engelim yoktur

Mesut aydoğdu
Desteğinize üye oldum 12 yıllık loder operatörüyüm yurtdışında iş arıyorum bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim

serkan keman
C\E EHLİYETİM MEVCUT SRC-2-3-4-5 PSİKOTEKNİK-DİJİTAL SÜRÜCÜ KARTIM MEVCUT AYRICA KAYNAK TECRÜBEM VE KAYNAKÇI BELGEM MEVCUT-KOMPOZİT ASMA TAVAN KARGAS TECRUBEM VAR İŞ ARIYORUM ŞÖFÖRLÜK VEYA KAYNAK İŞİ BÜYÜKLERİM YARDIMCI OLURSA ÇOK SEVİNİRİM.YURT DIŞI TECRUBEM VAR YURT DIŞIDA OLABİLİR HERKESE ÇOK SELAM IYI ÇALIŞMALAR.SERKAN KEMAN 05444295769


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
Sponsorlarımız
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 64
Dün: 78
Toplam: 200082